Znajomość języków obcych poprawia naszą jakość życia w wielu aspektach - łatwiej o dobrze płatną pracę i awans, samorozwój wrzuca szósty bieg, a wakacyjne wyjazdy za granicę zyskują nowy wymiar. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego nauka języka obcego sprawia, że podróże stają się łatwiejsze, ciekawsze i bezpieczniejsze.

Podróżowanie staje się prostsze

Wyobraź sobie, że lądujesz na lotnisku w obcym kraju, którego języka nie znasz. Nie opanowałeś też lingua franca dzisiejszego świata, czyli angielskiego. Jesteś zagubiony, nie rozumiesz napisów, nie potrafisz z nikim się porozumieć… Nieco przerażająca wizja, prawda? Trudno spodziewać się, że każdy port lotniczy czy stacja kolejowa na naszej planecie zadba o umieszczenie tablic w języku polskim i zatrudni pracownika władającego naszą mową. Umiejętność porozumiewania się w języku kraju, do którego się wybierasz, pozwoli Ci odczytać rozkłady jazdy, zrozumieć komunikaty, zapytać o drogę, zrobić podstawowe zakupy. Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że dzięki temu poczujesz się pewniej i bezpieczniej, co znacznie podniesie Twój komfort psychiczny, niezbędny przecież do efektywnego wypoczynku.

Język obcy to lepsze doświadczenia

Znajomość języka obcego nie tylko wspomaga Twój rozwój i pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy. Otwiera także przed Tobą nowe możliwości podczas wakacyjnych wojaży. Jeśli nie znasz choćby w stopniu podstawowym języka mieszkańców kraju, który odwiedzasz, jesteś niemal skazany na trzymanie się popularnych, a co za tym idzie - zatłoczonych, turystycznych atrakcji. Tymczasem, w każdym kraju na świecie istnieją tzw. “hidden gems”, czyli ukryte klejnoty - piękne, interesujące miejsca i obiekty znane tylko lokalnej ludności. Ciche, tańsze i często o wiele bardziej ciekawe. Dotyczy to zwłaszcza restauracji i pubów. Zdarza się, że te “dla turystów” mają ceny dwukrotnie wyższe niż te “dla swoich”.
Zrozumienie otaczającego Cię języka pozwala lepiej poznać i zrozumieć kulturę oraz zwyczaje mieszkańców, a także głębiej i mocniej doświadczać niezwykłości miejsca, w którym się znalazłeś.

Poczuj się bezpiecznie

Wakacje kojarzą nam się z relaksem, zabawą i wypoczynkiem, jednak nawet podczas wymarzonego urlopu coś może pójść nie tak… Wypadek, złamana noga, kradzież dokumentów, choroba, zepsuty samochód - to tylko kilka z możliwych nieszczęść, które mogą spotkać Ciebie i Twoich najbliższych. Jeśli cierpisz na alergię pokarmową, musisz umieć zapytać o składniki konkretnych dań w restauracji. Może się zdarzyć, że zgubisz drogę i nie będziesz mieć pojęcia, jak trafić do swojego hotelu i nie pozostanie Ci nic innego, jak poprosić kogoś o pomoc...
W takich sytuacjach podziękujesz sobie za przezorność, która kazała Ci zainwestować w dobry kurs językowy kilka miesięcy wcześniej, dzięki czemu jesteś w stanie porozumieć się z lekarzem, policją czy mechanikiem. W podbramkowych sytuacjach znajomość lokalnego języka wpływa bezpośrednio na Twój komfort, a przede wszystkim - na Twoje bezpieczeństwo.


Jeśli planujesz zagraniczne wakacje w przyszłym roku, to teraz jest świetny moment, na to, żeby sprawdzić jaką ofertę ma dla Ciebie największa szkoła językowa w Polsce - ProfiLingua. Znajdziesz u nas kursy aż piętnastu języków w różnych wariantach nauki. Wybierz najwygodniejszą dla siebie formę i odkryj nową jakość podróżowania!

{{cta('118960e8-609b-4a2e-be0c-5d1245d5c44d','justifycenter')}}

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.