Postanowiłeś i zapisałeś się. Przed Tobą pierwsze zajęcia z języka obcego i dopadła Cię trema. Jak się przygotować? Na co zwrócić uwagę? O czym nie zapomnieć? Dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

 

Zorientuj się

Stres w nowych sytuacjach to naturalna i zrozumiała reakcja. Wkraczasz w nieznane i nie do końca wiesz, czego możesz się spodziewać... Mimo to nie pozwól, by strach przejął nad Tobą kontrolę.

Zamiast się spinać i rozmyślać, co Cię czeka na pierwszych zajęciach, zasięgnij języka. Z osobistymi pytaniami możesz udać się do sekretariatu i tam uzyskać odpowiedzi na najistotniejsze kwestie organizacyjne.

Za źródło dalszych informacji posłuży Ci też strona internetowa, blog lub popularne media społecznościowe (np. Facebook). To prosty i przyjemny sposób, by sprawdzić, jak mniej więcej wyglądają zajęcia językowe w wybranej przez Ciebie szkole. Przy okazji zobaczysz, że nauka języka obcego to przede wszystkim świetna zabawa!

 

Poucz się...

Choć nie jest to konieczne, poucz się trochę, zwłaszcza jeśli jesteś typem perfekcjonisty. Ponieważ na pierwszych zajęciach lektor może Cię poprosić o przedstawienie się w kilku zdaniach, wystarczy kilka podstawowych zwrotów. Poza tym nic się nie stanie, jeśli pomożesz sobie notatkami.

Pamiętaj również, że edukacja to proces. Dlatego nie musisz wkuwać na zapas wszystkich deklinacji czy koniugacji lub przerobić całego podręcznika. W końcu idziesz na kurs, bo potrzebujesz wsparcia i jeśli dopiero rozpoczynasz naukę, nikt nie będzie oceniał Twojej znajomości języka ani zmuszał do obszernej prezentacji.

 

Zorganizuj się

Pierwsze zajęcia to delikatne wprowadzenie i okazja do przedyskutowania spraw, na które szkoda tracić czas podczas późniejszych spotkań. Dlatego możesz wypunktować sobie wszystko, co dotyczy kwestii czysto organizacyjnych (np. dane kontaktowe do lektora) lub merytorycznych, (np. nazwa podręcznika do nauki języka).

Tego typu listę stwórz na kartce papieru lub skorzystaj ze specjalnej aplikacji do robienia notatek. Miej ją pod ręką, tak by móc zerknąć w dowolnym momencie i zanotować istotne dla Ciebie uwagi lub odpowiedzi.

A co jeśli lista jest krótka lub nie wiesz, co napisać? Nie martw się. Niektóre kwestie mogą wypłynąć dopiero w trakcie spotkania lub zostaną wyjaśnione jeszcze przed rozpoczęciem kursu.

 

Pogratuluj sobie

Nie jest prawdą, że potrzebujesz specjalnych osiągnięć, by dać sobie uznanie. Wręcz przeciwnie, pogratuluj sobie już na samym starcie. Dzięki temu poczujesz jeszcze większą motywację do nauki i... rozluźnisz się.

Co zatem jest najważniejsze przed pierwszymi zajęciami z języka obcego? Ty sam. Idź na nie bez próby udawania kogoś, kim nie jesteś. Nie usiłuj zrobić dobrego wrażenia czy wiedzieć więcej, niż to potrzebne.

Po prostu otwórz się na dobrą zabawę i ciekawe doświadczenia. Przede wszystkim bądź pewien, że otrzymasz wsparcie, jakiego potrzebujesz do osiągnięcia swojego wymarzonego poziomu językowego.

 

Chcesz przeżyć wakacyjną przygodę? Szkoła językowa to dobre miejsce! Postaw na kursy wakacyjne w ProfiLingua, wypełnij formularz i skorzystaj ze wspaniałych promocji.

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.