Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

  Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.

  Obowiązków nie ubywa, a czasu coraz mniej? Po raz kolejny idziesz na zajęcia z języka obcego nieprzygotowany? Nie pamiętasz już, czego miałeś się wczoraj nauczyć? Pomyśl o planerze językowym. W dzisiejszym artykule odpowiadamy, czy warto w niego zainwestować.

   

  Na czym polega planer językowy?

  Planer językowy przypomina unowocześnioną wersję kalendarza kieszonkowego, w którym notowało się ważne spotkania i co pewien czas dodawało jakieś dane kontaktowe. Teraz możesz znacznie więcej, bo planer zakłada regularne działanie i konkretne, długofalowe efekty.

  Dzięki temu sprytnemu gadżetowi możesz rozłożyć sobie naukę na cały rok i podglądać dzienne oraz miesięczne postępy. Bez problemu znajdziesz planery, które dają Ci większą swobodę w tym zakresie. To Ty decydujesz, którego dnia ćwiczyć wymowę, a kiedy warto zasiąść do gramatyki czy powtórzyć słownictwo.

  Im planer dokładniejszy, tym więcej możliwości Ci oferuje. Znajdziesz miejsca na osobiste notatki, ekspresję twórczą czy językowe inspiracje, które zmotywują Cię do dalszego wysiłku. W starannie opracowanym planerze każde wolne pole czemuś służy, dlatego łatwiej zorganizować sobie czas oraz pracę.

   

  W czym pomaga planer językowy?

  Nauka języków obcych przywołuje na myśl górską wspinaczkę. Po pierwsze, trzeba się do niej przygotować i mieć silną wolę, aby nie zrezygnować w połowie drogi. Po drugie, jeśli masz słabą kondycję lub wybierzesz się w nieodpowiednim odzieniu, zadanie może Cię zwyczajnie przerosnąć. Podobnie jest z językami obcymi, które wymagają od Ciebie właściwego nastawienia i rozeznania w tym, co naprawdę ważne.

  Dlatego planer językowy pełni rolę przewodnika i usprawnia proces uczenia się. Wszystkie zawarte w nim informacje oraz objaśnienia mają Cię wspierać na drodze do celu. Podstawowy planer pomoże Ci w codziennym organizowaniu sobie dnia, tak aby przeznaczyć choćby kilka minut na trening językowy. Działa on podobnie jak najlepszy przyjaciel i mentor w jednym.

   

  Dla kogo planer do nauki języków?

  Bez wątpienia planer językowy przypadnie do gustu osobom zorganizowanym i zorientowanym na konkretne cele. Jeśli nie możesz rozstać się ze zwykłym kalendarzem lub regularnie korzystasz z aplikacji mobilnej, instynktownie rozglądasz się za jakimś organizerem językowym. To dlatego, że planowanie weszło Ci już w krew i wiesz, jak korzystać z tego typu „ułatwiaczy”.

  Za to artystyczne dusze mogą poczuć się urażone propozycją planowania czegokolwiek. Dlatego wzdragasz się na samą myśl o spisywaniu celów językowych i notowaniu wszystkiego, co zapamiętałeś. Jesteś przekonany, że to w Twoim przypadku nie zadziała. Dlatego wolisz słuchać w wolnym czasie podcastów i rozmawiać z obcojęzycznymi znajomymi na czacie.

   

  Jak dostosować planer do własnych potrzeb?

  Nawet jeśli nie przepadasz za skrupulatnym planowaniem, nie rezygnuj od razu z planera. Dla ceniących sobie wygodę z pewnością znajdą się odpowiednie produkty. Przed zakupem upewnij się tylko, że odpowiada Ci układ treści, zewnętrzny wygląd, proponowany system działania i inne detale.

  Ostatecznie możesz stworzyć planer językowy od zera. Jednak podstawowym minusem takiego rozwiązania jest zbyt duża odpowiedzialność. Musisz wiedzieć, co zawrzeć w planerze, aby Ci się przydał i raczej zrezygnujesz z dodatkowych materiałów do nauki, typowych dla gotowych planerów.

  Jak zatem korzystać z planera, aby przyniósł Ci jak największe korzyści? Na początek możesz przetestować darmowe szablony, dzięki czemu zorientujesz się, jak to działa. Przykładową listę stworzyliśmy dla Ciebie w tym artykule. Poza tym pomyśl o ściągnięciu aplikacji do nawyków, która wspomoże Cię w regularnym korzystaniu z tego typu narzędzi samopomocy. Habit tracker sprawi, że będziesz bardziej samoświadomy i produktywny.

  Podsumowując, inwestycja w planer językowy może okazać się dobrą decyzją z co najmniej kilku powodów. Oto niektóre z nich:

   

  • lepsza samoorganizacja,
  • dopełnienie zajęć z lektorem,
  • regularne powtórki i ćwiczenia,
  • efekty widoczne czarno na białym,
  • coś estetycznego oraz przydatnego do nauki,
  • wsparcie merytoryczne i dodatkowa motywacja.

   

  Już dziś sprawdź szkolenia i kursy w centrum edukacyjnym ProfiLingua. Nie przegap atrakcyjnych rabatów i skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Jeśli zależy Ci na szybkich postępach i komfortowych warunkach, wybierz innowacyjny kurs Fast & S.M.A.R.T. dla młodzieży lub dorosłych.