Postanowiłeś uczyć się języka obcego i chcesz mieć pewność, że zrobisz to w uporządkowany, efektywny sposób? A może uczysz się już od jakiegoś czasu i masz wrażenie, że trudno Ci znaleźć wolną chwilę na robienie ćwiczeń lub szlifowanie gramatyki? Z pomocą przyjdzie Ci planer językowy! Co to takiego? Jak z niego korzystać? Gdzie szukać darmowych planerów językowych? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Czym jest planer językowy i dlaczego chcesz go mieć?

Planer językowy to przede wszystkim bardzo wygodne narzędzie, które pomoże Ci odzyskać kontrolę nad czasem i procesem nauki języka. Jeśli postanowiłeś uczyć się samodzielnie, jest praktycznie niezbędny. Jeżeli zapisałeś się na kurs lub korepetycje, też na pewno ułatwi Ci odpowiednią organizację nauki.

Planery mogą mieć różną formę, dzielą się na dzienne, tygodniowe, miesięczne, semestralne, a nawet roczne. Mogą być bardzo minimalistyczne lub zawierać sporo dodatków (np. tracker picia wody, zapiski o tym, co dobrego wydarzyło się w danym dniu, motywujące cytaty itd.) Warto przejrzeć i wypróbować kilka z nich, aby wybrać ten, z którym będzie Ci się pracowało najwygodniej.

Jak pracować z planerem językowym? To proste! Możesz zapisywać w nim, ile czasu i w jakich godzinach będziesz uczył się języka w danym dniu, czy będzie to nauka słówek, praca z aplikacją, czytanie w języku obcym itd. Możesz też zapisać listę słówek do opanowania w danym dniu. Możliwości pracy z planerem ograniczone są jedynie przez Twoją kreatywność. Najważniejszym elementem jest “odhaczenie” czynności, które udało Ci się wykonać zgodnie z planem. To naprawdę dobrze działa na motywację!

Lista darmowych planerów językowych

Oto pięć różnych planerów językowych, które warto wypróbować. Wszystkie z nich są darmowe!

Poliglotek

Coś dla wielbicieli rozwiązań cyfrowych - Twój planer jest zawsze z Tobą w Twojej komórce. W Poliglotku możesz nie tylko zaplanować lekcje (i to więcej niż jednego języka!). Ciekawą opcją są zautomatyzowane statystyki, a także cele, które samodzielnie wyznaczasz. Pokocha go każdy miłośnik Excela.

Design Your Life

Darmowe szablony do samodzielnego wydruku. Możesz wydrukować je dwustronnie, umieścić w organizerze i traktować jak podręczny kalendarz/notatnik/pamiętnik. Jeśli do tej pory nie odkryłeś, jaką frajdę sprawia ręczne wpisywanie i wykreślanie zadań i celów, czeka Cię miła niespodzianka. Design większości szablonów jest dość minimalistyczny, więc możesz zaszaleć z kolorowymi długopisami i zakreślaczami!

Piafka

Jeżeli szukasz czegoś, co pomoże Ci zaplanować nie tylko naukę języka, ale także inne aspekty życia w jednym miejscu, a dodatkowo ważne są dla Ciebie doznania estetyczne, planer od Piafki na 2021 rok na pewno przypadnie Ci do gustu! Po zapisaniu się do newslettera dostaniesz link umożliwiający pobranie większej ilości ciekawych szablonów.

SmartGirl

Uwaga, ta strona uzależnia! Znajdziesz na niej darmowe szablony planerów stworzone z myślą o uczniach, studentach i wszystkich tych, którzy czegoś się uczą. Znajdziesz tutaj planery w różnych wariantach, nawet taki, który organizuje Twoją naukę godzinowo lub pomaga Ci nie pogubić się w gąszczu testów, egzaminów i klasówek.

Canva

Znasz Canvę? To program online, w którym możesz tworzyć własne projekty lub korzystać z gotowych szablonów i dostosowywać je do własnych potrzeb. Canva jest bardzo intuicyjna i poradzisz sobie z jej obsługą nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w pracy z programami graficznymi. Polecamy!

 

Szukasz sposobu na skuteczną naukę języka obcego? Sprawdź nasze kursy! Wypełnij formularz i przekonaj się, dlaczego szkoła ProfiLingua to najlepszy wybór!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.