Matematyka od 2010 roku jest przedmiotem obowiązkowym na maturze. Od tego czasu jest również przedmiotem, z którego najwięcej maturzystów nie zdaje egzaminu. Jak przygotować się do matury z matematyki i dobrze zdać egzamin?


Jak zacząć naukę do matury z matematyki?

Przygotowania najlepiej rozpocząć od sprawdzenia poziomu wiedzy i umiejętności. Możesz zrobić to samodzielnie, np. rozwiązując arkusze maturalne lub test diagnostyczny przed zapisaniem się na kurs przygotowawczy do matury z matematyki. Jeśli chcesz przygotować się samodzielnie do matury, opracuj plan powtórek na podstawie wyników, jakie uzyskałeś podczas rozwiązywania arkuszy maturalnych. Najlepiej jeśli,  patrząc w kalendarz, zaplanujesz, ile dni możesz poświęcić na powtórki poszczególnych działów, tak aby przerobić cały materiał. Podstawą do nauki jest motywacja i wytrwałość w realizacji planu.

Kursy maturalne

Idealnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie kursu przygotowującego do egzaminu maturalnego. Przed podjęciem nauki w ramach kursu Profi-Matura rozwiążesz przekrojowy test diagnostyczny. Na podstawie wyników z testu zostanie przygotowany dla Ciebie plan nauki, który będzie realizowany podczas zajęć. Wszystkie zadania i materiały, z których możesz korzystać w trakcie kursu, zostały przygotowane przez znanych i cenionych specjalistów Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. To gwarancja wysokiego poziomu merytorycznego. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu lub podczas kursów weekendowych – raz w tygodniu. W ramach kursu zostały przewidziane dodatkowe warsztaty, ich uczestnicy będą ćwiczyć rozwiązywanie zadań.

Sprawdź swój poziom

Jak sprawdzić, czy jesteś gotowy do matury? Najlepiej podczas próbnej matury. W trakcie kursu będziesz mógł przystąpić do 3 próbnych matur przygotowanych na podstawie wymagań maturalnych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.  Dzięki próbnym egzaminom nie tylko na bieżąco sprawdzisz swoje postępy w nauce, lecz także oswoisz się z atmosferą egzaminacyjną. Wyniki będą omawiane w czasie indywidualnych konsultacji, a  nauczyciel powtórzy z Tobą tę część materiału, z którego uzyskałeś najsłabsze wyniki. W trakcie kursu może Ci zostać udostępniona e-Platforma z dodatkowymi zadaniami i materiałami teoretycznymi. Metoda kursu została opracowana w taki sposób, aby przygotować Cię do zdania matury na 100%. Zajęcia odbywają się w małych grupach, w swobodnej atmosferze.


Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem kursu - wypełnij formularz i skorzystaj z oferty promocyjnej!

{{cta('bf05cbc6-d545-4ca3-9271-7019c551e9c8','justifycenter')}}{{cta('75497399-3a7d-4fe5-92c4-36223a2e4951','justifycenter')}}

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.