Wielu rodziców doskonale zdaje sobie sprawę, że poza angielskim, warto znać także inny język obcy i chciałoby zapewnić swoim dzieciom możliwość zdobywania cennych umiejętności językowych. Dzięki kursom językowym online, które pozwalają uniknąć długotrwałego dojeżdżania do szkoły językowej, Twoje dziecko może uczyć się dwóch języków obcych, nie wychodząc z domu. Z naszego artykułu dowiesz się, jaki drugi język warto wybrać dla swojego syna lub córki.

 

Kursy online dla dzieci - jaki język wybrać?

Kursy dziecięce przez Internet rozwiązują problem braku czasu na dojazdy do szkoły językowej. Dzięki temu Twoje dziecko może rozpocząć naukę drugiego języka, nie wychodząc z domu, a największym wyzwaniem staje się podjęcie decyzji, jaki język warto wybrać. Aby jak najlepiej rozwiązać ten dylemat, zastanówcie się wspólnie nad następującymi kwestiami:

  • jakiego języka lub języków Twoja pociecha uczy się w szkole - łatwiej nauczyć się drugiego języka obcego, jeśli jest on podobny do pierwszego (pochodzi z tej samej rodziny językowej). Jeśli więc Twoje dziecko w szkole uczy się angielskiego, naturalnym wyborem będzie język niemiecki, ze względu na podobieństwa w gramatyce i słownictwie. Jeżeli w szkole poznaje francuski, warto rozważyć hiszpański lub włoski. Dobrym pomysłem jest podjęcie decyzji wspólnie z dzieckiem, biorąc pod uwagę jego upodobania, wtedy nauka będzie sprawiać jeszcze większą frajdę.
  • dlaczego chciałbyś, aby Twoje dziecko uczyło się drugiego języka - czy chodzi o zapewnienie synowi/córce łatwiejszego startu w dorosłe życie? A może o rozwijanie naturalnych zdolności językowych Twojej pociechy? Jeśli wybrałeś pierwszą odpowiedź, postaw na jeden z języków, które zdobywają coraz mocniejszą pozycję w światowym biznesie - chiński, hiszpański lub rosyjski. W Polsce należą wciąż do języków niszowych i niewiele osób nimi włada, natomiast stale zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku, hiszpańsku i chińsku.

 

W przypadku gdy chciałbyś przede wszystkim rozwinąć potencjał swojego dziecka do nauki języków obcych, warto skorzystać z lekcji próbnych kilku różnych języków i pozwolić wybrać mu ten, który najbardziej mu się spodobał. Naturalne predyspozycje w połączeniu z autentycznym zainteresowaniem przedmiotem nauki to najszybsza droga do sukcesu.

  • czym interesuje się córka/syn - jeśli Twoje dziecko ma jakieś pasje, ich rozwinięciem może być nauka języka związanego z tym hobby. Młody miłośnik karate lub mangi na pewno zainteresuje się językiem japońskim, fan tańców latynoamerykańskich skorzysta na znajomości hiszpańskiego, a miłośnikowi lub miłośniczce mody z pewnością przyda francuski lub włoski.

 

Dlaczego kursy językowe online to dobry wybór dla dziecka?

Chociaż możliwość nauki przez internet pojawiła się już kilka lat temu, wiele osób podchodzi do niej z dużą dozą ostrożności, szczególnie w przypadku kursów online dla dzieci. Rodzice żywią obawy, czy ten sposób poznawania języka jest skuteczny. Obawiają się również, że potrzebny jest do tego drogi lub zaawansowany sprzęt komputerowy.

Warto wiedzieć, jak to faktycznie wygląda. Po pierwsze, kursy językowe online NIE mają formy webinaru czy tutorialu na YouTube. Uczestnicy lekcji oraz nauczyciel widzą i słyszą się nawzajem, mogą prowadzić dyskusje i wspólnie robić ćwiczenia. Lektor może zmienić monitor w tablicę, a dzieci mogą zadawać mu pytania dokładnie tak samo, jak podczas tradycyjnych zajęć. Aby uczestniczyć w lekcji, wystarczy laptop z kamerą, słuchawki z mikrofonem i dostęp do internetu.

Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach dzieci i nastolatki bez najmniejszego problemu korzystają z sieci - utrzymują kontakty z przyjaciółmi poprzez różne komunikatory, grają online z osobami z całego świata, tworzą prezentacje multimedialne, świetnie poruszają się po mediach społecznościowych… Przeniesienie nauki języka obcego do internetu to naturalny krok w kierunku ich zainteresowań i sposobu życia.

Kurs online jest równie skuteczny, jak ten tradycyjny. Jedyna różnica polega na tym, że Twoje dziecko przebywa w tym czasie w mieszkaniu, a Ty nie musisz poświęcać całego popołudnia na to, by zawieźć je na zajęcia.

1200x628_435_c01a* od ceny katalogowej. Oferta obowiązuje w dniach 1.04.-30.05.2020 roku i nie łączy się z innymi promocjami.

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.