Wybór odpowiedniego prezentu dla bliskiej nam osoby nie zawsze jest prosty. Ubrania, kosmetyki lub biżuteria są obciążone ryzykiem, że nie trafimy w gust (a jeszcze gorzej - w rozmiar!). Sprawa jest ułatwiona, jeśli adresat prezentu ma konkretną pasję lub zainteresowania, np. uczy się lub chciałby rozpocząć naukę języka obcego. W dzisiejszym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi, jakie prezenty będą najlepsze dla osoby, która kocha języki obce.

 

Uniwersalne podarunki - słowniki

Trudno uczyć się języka obcego bez dobrego słownika. Mimo powszechnej dostępności darmowych słowników internetowych zawsze warto mieć w domu wersję retro, czyli słownik w postaci książki. Przyda się w razie awarii internetu, rozładowanej komórki, albo kiedy po prostu marzymy od chwilowym odłączeniu się od świata wirtualnego. Pięknie wydany jest też ozdobą każdej biblioteczki. Prezentem szczególnym będzie na pewno słownik tematyczny, przydatny zwłaszcza osobom zgłębiającym tajniki języka specjalistycznego.

 

A może podręcznik do nauki własnej lub rozmówki?

Jeżeli osoba, której planujesz kupić prezent, dopiero rozpoczyna przygodę z konkretnym językiem obcym, podejmiesz dobrą decyzję, decydując się na zakup dobrego podręcznika do nauki własnej lub rozmówek. To świetny pomysł szczególnie w przypadku języków mniej popularnych. Osoby uczące się np. chińskiego czy japońskiego mają o wiele bardziej utrudniony dostęp do dobrych materiałów, niż te, które wybrały popularny angielski lub niemiecki. Taki prezent na pewno spotka się z uznaniem!

 

Na każdym poziomie - przybory do nauki mile widziane!

Przypadkowy zeszyt, luźne kartki, kserówki w nieładzie… Chaos i bylejakość nie sprzyjają nauce. Zadbaj o bliską Ci osobę i kup jej piękny zestaw przyborów do nauki. Teczka lub segregator pozwolą utrzymać w porządku niesforne kserówki, ładny notatnik zachęci do systematycznej nauki, a porządny długopis i zakreślacze podniosą motywację do pracy! Zaletą takiego prezentu jest fakt, że sprawdzi się bez względu na poziom zaawansowania obdarowanej osoby.

 

Prezent dla zaawansowanych - książka, a jeszcze lepiej - czytnik e-booków.

Jeśli osoba, dla której szukasz odpowiedniego prezentu, uczy się języka obcego od dłuższego czasu, dobrym pomysłem jest zakup książki w oryginale, a jeszcze lepiej - czytnika e-booków, który umożliwi lekturę wielu różnych dzieł. Możesz także zdecydować się na wersje uproszczone znanych tytułów, jeśli podejrzewasz, że poziom zaawansowania nie pozwoli obdarowanemu w pełni cieszyć się Twoim prezentem.

 

Warto również rozważyć wykupienie prenumeraty (tradycyjnej lub internetowej) czasopisma o interesującej solenizanta czy jubilata tematyce. Pamiętaj, że zawsze dobrze jest się wcześniej dyskretnie upewnić, czy przypadkiem sam już sobie nie sprawił takiego prezentu...

 

Dostęp do platformy streamingowej - filmy i seriale w oryginale

Jednym z bardzo ważnych aspektów skutecznej nauki języka obcego jest otaczanie się nim na wszelkie możliwe sposoby. Do czynności, które są w tym pomocne, należy oglądanie filmów i seriali w oryginalnej wersji językowej. Dostęp do platformy streamingowej, takiej jak Netflix czy HBO GO, umożliwi i na pewno zachęci osobę, którą pragniesz obdarować, do systematycznego obcowania z językiem obcym.

 

Najlepszy prezent? Kurs języka obcego!

Najlepszy pomysł na prezent dla osoby, którą interesują języki obce, zostawiliśmy na koniec. Kursy językowe w dobrej szkole sprawdzą się w każdym przypadku, bez względu na poziom zaawansowania. Osoba, która opanowała już podstawy, na pewno ucieszy się z kursu konwersacyjnego z native speakerem, a ktoś, kto nie może dojeżdżać na zajęcia, doceni kurs przez internet.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły ProfiLingua. Znajdziesz w niej także kursy języków mniej popularnych (np. języki skandynawskie, chiński, japoński czy niderlandzki) w różnych wariantach nauki - w grupie, indywidualnie, stacjonarnie lub przez internet. Nie zwlekaj i wybierz najlepszy podarunek dla bliskiej Ci osoby!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.