Światem biznesu, polityki, nauki i kultury rządzi dziś angielski. Jednak po piętach depcze mu inny język - hiszpański, obecnie jeden z najczęściej wybieranych języków do nauki, nie tylko w Europie i Ameryce Północnej, ale również w Azji, szczególnie w Chinach. Skąd jego rosnąca popularność? Istnieje ku temu przynajmniej kilka powodów.

 

Na świecie żyje ponad 400 milionów rodzimych użytkowników języka hiszpańskiego, co daje mu drugą lokatę w rankingu języków z największą ilością użytkowników. Jest językiem urzędowym w 22 krajach, a mówi się nim na co dzień w aż 55 państwach, na wszystkich zamieszkałych kontynentach. Dodatkowo około 60 milionów ludzi na całym świecie posługuje się hiszpańskim jako drugim językiem, co daje w sumie ponad pół miliarda osób mówiących po hiszpańsku. Do tego trzeba doliczyć rosnącą liczbę osób rozpoczynających naukę tego języka.

 

Co sprawia, że język hiszpański zyskał przewagę nad francuskim, niemieckim czy chińskim?

 

Język hiszpański to wzrost zysków z handlu

 

Rynek hiszpańskojęzyczny obejmuje 55 krajów i ponad 500 milionów ludzi. To liczby, których nie można ignorować. To prawda, że w razie potrzeby możemy sięgnąć po uniwersalny angielski, nie da się jednak ukryć, że klienci i kontrahenci chętniej sięgają do kieszeni, kiedy mogą porozumieć się w swoim języku ojczystym. To bardzo prosty mechanizm wynikający z faktu, że odczuwamy większy spokój i pewność siebie, przez co stajemy się bardziej otwarci, odważni i mniej podejrzliwi, kiedy mówimy, słuchamy lub czytamy w najlepiej znanym nam języku.

 

Znajomość hiszpańskiego oznacza wyższe zarobki

 

Nawet jeśli nie masz swojej firmy i nie myślisz o zdobyciu nowych rynków, warto znać język hiszpański. Jest on coraz bardziej popularny wśród młodych osób marzących o karierze w międzynarodowej korporacji. Wraz ze wzrostem znaczenia krajów Ameryki Południowej na rynkach światowych, rośnie zapotrzebowanie na pracowników biegle władających językiem hiszpańskim. Ponieważ nie ma ich jeszcze wystarczająco wielu, osoby, które spełniają ten  warunek, mają świetną pozycję negocjacyjną w kwestii zarobków.

           

Dzięki hiszpańskiemu poznasz ciekawe miejsca

 

Praca to nie wszystko. Równie ważny jest wypoczynek, najlepiej w pięknym, ciepłym miejscu, np. w Hiszpanii, Maroku, na Wyspach Kanaryjskich lub na Filipinach. Czy wiesz, co łączy wszystkie te kraje? Otóż - mówi się w nich po hiszpańsku! Jeśli chcesz nieco zboczyć z utartych ścieżek bywalców wakacji all-inclusive, poznać mniej popularne miejsca, zanurzyć się w kulturę krajów, w których spędzasz urlop, poczuć ich prawdziwą atmosferę i porozmawiać z kimś poza obsługą hotelu, musisz znać hiszpański.

 

Hiszpański jest łatwy!

 

Kiedy piszemy o tym, skąd bierze się popularność języka hiszpańskiego, musimy wspomnieć o jeszcze jednym powodzie: w grupie najpopularniejszych języków wybieranych do nauki jako język obcy, hiszpański jest dla większości Europejczyków (w tym Polaków) po prostu łatwy.

 

Dzięki łacińskiemu alfabetowi deklasuje chiński, arabski i rosyjski. Całkiem logiczna gramatyka stawia go ponad angielski. Słownictwo wywodzące się z łaciny sprawia, że wiele wyrazów rozumiemy intuicyjnie. Jasne i nie przesadnie liczne zasady pisowni sprawiają, że z łatwością przeczytasz poprawnie każdy tekst. Nie ma tutaj “znikających” głosek jak w języku francuskim czy niespodzianek i wyjątków jak w angielskim.

 

Nie zapominajmy również, że hiszpański brzmi wręcz bajecznie, co bez wątpienia jeszcze bardziej zachęca do podjęcia jego nauki!

 

Jeśli szukasz skutecznego i nowoczesnego kursu hiszpańskiego, jesteś we właściwym miejscu! Szkoła językowa ProfiLingua oferuje kursy grupowe i indywidualne, prowadzone w szkole stacjonarnie lub przez internet. Wybierając kurs online, oszczędzasz czas (brak dojazdów), wygodę i pewność, że nie przepadną Ci żadne zajęcia (dzięki nagraniom lekcji udostępnianym wszystkim Słuchaczom). Sprawdź ofertę!

 

 

 

 

 

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.