Oglądałeś wszystkie sezony The Good Wife? Masz słabość do seriali prawniczych, a może przed Tobą studia przygotowujące do zawodu adwokata? Dowiedz się, czym jest legal English i sprawdź, jak wskoczyć na wyższy poziom znajomości języka angielskiego.

 

Nie-zwykły angielski

Uczysz się angielskiego od lat i nie brakuje Ci determinacji? Poszerzasz swoją wiedzę, chodzisz na kursy, a w wolnych chwilach gawędzisz z obcokrajowcami. Czujesz, że robisz postępy, coraz bardziej się otwierasz i że regularna praca daje widoczne efekty.

Jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że mało kto zachwyci się kilkoma zdaniami skleconymi w języku obcym. Dlatego nie zadowalasz się podstawami, ale szukasz nowych wyzwań i wspinasz się coraz wyżej.

Ponieważ nauka angielskiego to nie tylko proces doskonalenia czterech kompetencji językowych. To także nabywanie konkretnych umiejętności związanych z dziedziną, w kierunku której chcesz się rozwijać.

Stąd różne obszary, w obrębie których angielski funkcjonuje. Mogą to być finanse, medycyna, nowe technologie i oczywiście prawo. W zależności od ścieżki kariery, jaką obierasz, potrzebujesz angielskiego specjalistycznego.

Język w takim wydaniu staje się na swój sposób wyjątkowy, niezwykły, nawet jeśli jest uważany za najbardziej uniwersalny na świecie. Sprawia, że granice kulturowe i językowe się zacierają, a Ty realizujesz swoje cele zawodowe oraz masz swobodny kontakt z obcojęzycznymi klientami.

 

Dwie strony medalu

Choć brzmi to jak frazes, znajomość angielskiego to w obecnych czasach oczywistość. Dlatego osoba posługująca się angielszczyzną nie wywiera już tak mocnego wrażenia jak kiedyś. Coraz więcej osób wcześnie rozpoczyna naukę i latami pracuje na biegłość językową, co nie pozostaje niezauważone przez rynek pracy.

Wszechobecność i popularność angielskiego nie oznacza jednak, że musisz rzucić się na głęboką wodę i od razu porozumiewać się w języku sali sądowej, aby się wyróżnić. Ogólna wiedza, którą zdobywasz m.in. na kursach z języka obcego to fundament, od którego rozpoczynasz kreowanie swojej zawodowej kariery.

Im swobodniej czujesz się w codziennej komunikacji i im wyższy poziom zaawansowania posiadasz, tym mniej trudu później. Dzięki temu na studiach lub na etapie działalności zawodowej możesz skupić się na angielskim specjalistycznym i tworzyć własną markę.

 

Prawo do zrozumienia

Wyobraź sobie sytuację, kiedy do firmy usługowej przychodzi nowy klient. Ponieważ słabo zna polski, próbuje porozumieć się po angielsku, ale wyrwa językowa uniemożliwia dogadanie się. W konsekwencji klient wychodzi zawiedziony i pozostawia po sobie niedosyt.

Nie wystarczy więc być ekspertem w swojej dziedzinie, jeśli chce się budować mosty zamiast murów. Robienie globalnych interesów jest praktycznie niemożliwe, jeżeli nie umiesz o nich rozmawiać w języku klienta.

Optymalnym rozwiązaniem jest tutaj prawniczy angielski, który umożliwia płynną komunikację z klientem obcojęzycznym. Na zajęciach z legal English poznaje się zagadnienia prawne w języku angielskim i otrzymuje niezbędne przygotowanie do obsługi obcokrajowców, których prawnik musi wprowadzić w aktualne realia prawne.

 

Nie tylko dla prawników

Na koniec pojawia się praktyczne pytanie. Co jeśli interesuje Cię angielski specjalistyczny, ale nie jesteś pewien, czy widzisz siebie w kancelarii prawnej? Aby się przekonać, musisz podjąć wysiłek i poeksperymentować.

Dlatego zamień naukę w hobby. W wolnych chwilach oglądaj zagraniczne filmy, śledź losy bohaterów i połącz przyjemne z pożytecznym. Poznawaj nowe terminy bez większych zobowiązań i przy okazji upewnij się, że studia prawnicze są dla Ciebie.

Pamiętaj, że zdobyta wiedza nie pójdzie na marne. Nawet jeśli w przyszłości dojdziesz do wniosku, że od prawa wolisz medycynę, nabierzesz wprawy językowej. Poza tym nigdy nie wiesz, w jakich okolicznościach przyda Ci się znajomość smaczków prawnych.

 

Jesteś licealistą lub studentem? Zadbaj o swoją przyszłość i zainwestuj w kursy językowe. Popracuj nad angielskim w miłej atmosferze i otwórz się na inne języki obce. Zaufaj ekspertom w ProfiLingua!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.