Czy nauka włoskiego musi ograniczać się do pracy z podręcznikiem i wkuwania słówek? Oczywiście, że nie! W Internecie czeka na Ciebie mnóstwo ciekawych materiałów, które sprawią, że poznawanie tego języka stanie się ciekawsze. Oto lista narzędzi do nauki włoskiego online. Większość z nich jest całkowicie darmowa!

Blogi

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć naukę włoskiego online, postaw na blogi prowadzone przez nauczycieli lub pasjonatów tego języka. Znajdziesz w nich tłumaczenia zagadnień gramatycznych, wpisy dotyczące słownictwa, porady, jak się skutecznie uczyć, ciekawostki i informacje kulturowe. W internecie znajdziesz ich całkiem sporo. My polecamy te:

  • Włoskielove (www.wloskielove.pl) - posty autorki bloga są nie tylko przydatne i inspirujące, ale też po prostu ciekawe. Zawierają wskazówki i wyjaśnienia dotyczące gramatyki, słownictwa, wymowy, ale także samych Włoch.
  • Italiano che fatica! (www.italianochefatica.it/it/) - jeśli szukasz materiałów do nauki włoskiego po włosku, ten blog na pewno przypadnie Ci do gustu. Autorzy umieszczają w nim wyjaśnienia gramatyki, gotowe lekcje i sporo ciekawych tekstów.

Kanały na YouTube

Kanały o nauce języka włoskiego pozwalają zapoznać się z prawidłową wymową, a nauka z nimi staje się bardziej dynamiczna. Jest z czego wybierać! Oto nasz typy:

  • ItalYOLO - to świetny wybór, jeśli dopiero rozpoczynasz naukę włoskiego. Prowadzony jest przez Polkę, która w przystępny sposób uczy przydatnego słownictwa, tłumaczy gramatykę i podpowiada, jak urozmaicić sobie naukę np. oglądając seriale.
  • Sgrammaticando - krótkie lekcje nagrywane przez rodowitą Włoszkę. Każda z nich poświęcona jest tylko jednemu zagadnieniu, więc jeśli masz tylko 15 minut w ciągu dnia na naukę, polubisz ten kanał.

Do posłuchania

Jeśli chcesz prowadzić konwersację po włosku, musisz nie tylko ćwiczyć mówienie, ale także rozumienie ze słuchu. Pomogą Ci w tym podcasty i internetowe stacje radiowe:

  • News in Slow Italian - jeśli znasz podstawy języka i korzystasz z serwisu Spotify, posłuchaj tych podcastów o najważniejszych tygodniach mijającego tygodnia. Jak sama nazwa mówi, czytane są bardzo powoli, dzięki czemu łatwiej je zrozumieć osobom, które dopiero uczą się włoskiego i nie osiągnęły jeszcze wysokiego poziomu.
  • La lingua batte - to propozycja dla osób na poziomie zaawansowanym. Strona oferuje nie tylko podcasty na interesujące tematy nagrane w naturalnym tempie, ale także ciekawe materiały wideo.

Inne narzędzia

  • HelloTalk - platforma internetowa, która ma także formę aplikacji mobilnej. Pozwala nawiązywać kontakty z ludźmi z całego świata, korzystać z pomocy native speakerów w nauce języka i ćwiczyć interakcję.
  • Profesjonalny kurs włoskiego online - jeśli chcesz uczyć się włoskiego przez internet szybko i skutecznie, wybierz profesjonalny kurs online. Sprawdź, co może zaoferować Ci szkoła ProfiLingua - szlifuj swoje umiejętności z dowolnego miejsca na świecie, korzystaj ze wsparcia doświadczonego lektora i zyskaj dostęp do bazy ćwiczeń online.

 

Na koniec mamy dla Ciebie niespodziankę. Wszyscy wiemy, że Włosi podczas rozmowy bardzo wiele przekazują bogatą gestykulacją. KLIKNIJ TUTAJ i poznaj znaczenie najważniejszych włoskich gestów!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.