Co znajduje się w plecaku szkolnym? Poznaj niemieckie słownictwo z tej kategorii

Der Taschenrechner, das Heft, die Mappe. Czy wiesz, co się kryje za tymi słowami? Przeczy-taj dzisiejszy artykuł i sprawdź zawartość plecaka szkolnego.

Wizyta w zoo - nazwy zwierząt po portugalsku

Kochasz zwierzęta i najchętniej wszystkie byś przygarnął do swojego domu? Przenieś się razem z nami do ogrodu zoologicznego i odkryj nazwy zwierząt po portugalsku.

Nazwy przedmiotów szkolnych po hiszpańsku – poznaj słownictwo z tej tematyki

Przeczytaj dzisiejszy artykuł i dowiedz się, jak wygląda system edukacyjny w Hiszpanii. Poznaj nazwy swoich ulubionych przedmiotów szkolnych i poszerz słownictwo z tej tematyki.

Planer do nauki języka obcego – czy warto w niego zainwestować?

Obowiązków nie ubywa, a czasu coraz mniej? Nie pamiętasz już, czego miałeś się wczoraj nauczyć? Pomyśl o planerze językowym. W dzisiejszym artykule odpowiadamy, czy warto w niego zainwestować.

Lagom i fika – szwedzki sposób na udane życie

Każdy powód jest dobry, aby docenić to, co masz. Jak się okazuje, Szwedzi są w tym mistrzami i możemy się od nich sporo nauczyć. Dowiedz się, co się kryje za słowami lagom i fika.

Opis obrazka po niemiecku – jakich słówek i wyrażeń należy używać

Kto jest na obrazku? Gdzie jest? Co robi? Opis ilustracji to jedno z najważniejszych zadań pojawiających się na maturze ustnej. Dowiedz się, jakich słówek i wyrażeń należy używać w języku niemieckim.

Jak w języku włoskim mówić o stanie swojego zdrowia?

Dowiedz się, jak w języku włoskim mówić o stanie swojego zdrowia. Poznaj podstawowe słownictwo i popularne cytaty oraz ich znaczenie.

Francuskie przysłowia i powiedzenia, o których warto wiedzieć

O czym żywo dyskutują Francuzi? W dzisiejszym artykule prezentujemy niektóre złote myśli. Dowiedz się, jakie proverbes i dictons warto znać.

Pobyt w hotelu i wizyta w restauracji – jakie zwroty po rosyjsku warto znać?

Pakujesz walizki i wybierasz się do jednego z najbardziej tajemniczych i fascynujących krajów - Rosji. Poznaj zwroty, które przydadzą się podczas pobytu w hotelu i w trakcie wizyty w restauracji.

Najpopularniejsze angielskie słowa, które brzmią podobnie jak polskie, jednak mają inne znaczenie

Czy mówiąc "sympathetic", ktoś ma na myśli coś sympatycznego? Dlaczego "academic" to nie studencki akademik? Jeśli chcesz uniknąć faux pas, koniecznie zapoznaj się z listą słówek, które brzmią podobnie jak polskie, ale mają inne znaczenie.

Popularne włoskie piosenki, dzięki którym poszerzysz słownictwo

Włosi mogą się pochwalić wieloma talentami muzycznymi. Jeśli więc chcesz poszerzyć włoskie słownictwo, odkryj z nami popularne "canzoni". W artykule przedstawiamy niektóre z nich.

Nasze zainteresowania a rozwój kompetencji językowych – jaka występuje między nimi zależność?

Jeśli język obcy kojarzy Ci się tylko z dyscypliną i monotonią, to nic dziwnego, że zwlekasz z nauką. Najwyższy czas to zmienić! Dowiedz się, jak rozwijać kompetencje językowe dzięki swoim zainteresowaniom.

Strona:
  1. 1
  2. ...
  3. 8
  4. 9
  5. 10
  6. 11
  7. 12
  8. ...
  9. 39
Zdjęcia: Getty Images
Wszystkie kursy językowe