List i pocztówka z wakacji po portugalsku – przydatne wyrażenia

Skąpana w słońcu Portugalia oferuje dużo atrakcji, dlatego nieważne, które miasta aktualnie odwiedzasz. Każda okazja jest dobra, aby przesłać ciepłe pozdrowienia. Jak to zrobić? Poznaj przydatne wyrażenia.

Kwantyfikatory, czyli określniki ilości w języku angielskim. Jak je poprawnie stosować?

Dużo, mało, trochę, a może niewiele…? Poznaj popularne kwantyfikatory w języku angielskim i dowiedz się, jak je poprawnie stosować.

Jakie przyimki w języku włoskim warto znać?

Nie występują samodzielnie, ale są towarzyskie i łączą się z innymi częściami mowy. Choć wydają się mało znaczące, potrafią zmienić sens wypowiedzi. Mowa oczywiście o przyimkach. Jakie warto znać w języku włoskim?

Jak napisać oficjalny e-mail po francusku?

O czym lepiej pamiętać i czego unikać, aby nie popełnić faux pas? Przeczytaj dzisiejszy artykuł i poznaj ogólne zasady, jakimi powinieneś się kierować przy oficjalnej korespondencji w języku francuskim.

CV po niemiecku - zwroty, których warto użyć

Postanowiłeś wysłać CV w języku niemieckim? Skrupulatni i wnikliwi Niemcy wezmą pod lupę Twoją kandydaturę. Dlatego sprawdź, na co zwrócić uwagę i które zwroty warto użyć.

Języki skandynawskie – który z nich jest najtrudniejszy?

Dawno temu w Skandynawii był sobie język staronordyjski. Z czasem dał on początek odrębnym dialektom i tak oto powstał norweski, szwedzki czy duński. Który z nich jest najtrudniejszy?

10 najpopularniejszych powiedzeń i przysłów w języku włoskim

Wskazówki, przestrogi, a nawet mądrości życiowe. Co w tym temacie mają do powiedzenia Włosi? Poznaj dziesięć najpopularniejszych przykładów.

Linking words, czyli spójniki w języku angielskim

Twoje wypowiedzi przypominają strumień świadomości i łatwo się w nich pogubić? Poznaj kilka dobrych powodów, dla których warto używać linking words i podszlifuj swój angielski!

Mówienie o przyszłości po angielsku

Chcesz coś powiedzieć o swoich przyszłych planach? Nie wiesz, na jaki czas się zdecydować? Angielski daje Ci sporo możliwości, dowiedz się, jak używać popularnych konstrukcji gramatycznych.

Język duński – poznaj zwroty przydatne na zakupach

Planujesz weekend w malowniczej Kopenhadze? Myślisz o pamiątkach z podróży czy drobnych upominkach dla najbliższych? Poznaj listę podstawowych zwrotów idealnych dla zakupowiczów.

Wakacje we Francji słowa, zwroty i wyrażenia przydatne w trakcie podróży

Mam tylko dwie miłości: mój kraj i Paryż. To słowa francuskiej artystki, Joséphine Baker. Jeśli Tobie również Francja skradła serce.. koniecznie zapoznaj się z dzisiejszym artykułem i poznaj przydatne francuskie słownictwo!

Legal English. Co to takiego?

Masz słabość do seriali prawniczych, a może przed Tobą studia przygotowujące do zawodu adwokata? Dowiedz się, czym jest legal English i sprawdź, jak wskoczyć na wyższy poziom znajomości języka angielskiego.

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. ...
  7. 29
Wszystkie kursy językowe