Idiomy z kolorami po angielsku – zwiększ zasób swojego słownictwa!

Poznaj popularne konstrukcje językowe w języku angielskim i zwiększ zasób swojego słownictwa. W dzisiejszym artykule opowiemy o idiomach z kolorami – trochę na serio, trochę z przymrużeniem oka.

Jak wykorzystać wakacje do nauki języka obcego?

Pokażemy Ci, jak wykorzystać wolny czas efektywnie i przyjemnie bez poczucia presji. Ucz się języka obcego w trakcie wakacje tak, jak lubisz i wróć do pracy bądź szkoły z nowym zapasem energii.

W co się ubrać? Elementy garderoby po francusku

Oto, z czym kojarzy się modny wygląd, czyli un look branché! Sprawdź elementy garderoby po francusku i daj się zainspirować!

Angielskie idiomy i wyrażenia związane z latem – poznaj je!

Angielskie konstrukcje językowe często wyglądają zwyczajnie, przez co nie wzbudzają żadnych podejrzeń. Tym razem bierzemy pod lupę idiomy i wyrażenia związane z latem.

Ciekawostki o języku chińskim – co warto wiedzieć?

Kultura azjatycka jednocześnie fascynuje i zadziwia. Jeśli zastanawiasz się, co warto wiedzieć o języku chińskim, odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Najpopularniejsze niemieckie skróty – co oznaczają?

Abrewiacje w piśmie nie tylko upraszczają komunikację, ale i pozwalają zaoszczędzić czas. Sęk w tym, że musisz znać ich znaczenie. Sprawdź najpopularniejsze niemieckie skróty.

Zakupy w sklepie odzieżowym – angielskie słownictwo i przykładowy dialog

Kwintesencją udanych zakupów może być jedno zdanie: Can you wrap it? Dowiedz się, co oznacza i poznaj angielskie słownictwo, które sprawdzi się w sklepie odzieżowym.

Jak zapytać o drogę po francusku? Przydatne zwroty

Jak zapytać o drogę po francusku? Pardon Monsieur, je cherche la rue Crémieux… – Przepraszam Pana, szukam ulicy Crémieux.

Wizyta u fryzjera i kosmetyczki – słownictwo, wyrażenia i przykładowy dialog po hiszpańsku

Wizyta u fryzjera czy kosmetyczki? Sprawa wydaje się prosta, ale nikt nie chciałby wyjść z salonu z popsutą fryzurą czy z nieudanym makijażem z powodu niedomówień. Dlatego dzisiaj będzie i słownictwo, i dialog po hiszpańsku.

Zwroty dotyczące opieki zdrowotnej w języku ukraińskim

Jak w języku ukraińskim brzmiałyby słowa dotyczące opieki zdrowotnej? Jakie zwroty warto znać na wypadek, gdyby ktoś poprosił o pomoc? Nie czekaj i przygotuj się już teraz.

Rzeczowniki złożone w języku angielskim – co warto o nich wiedzieć?

Stopa + piłka = piłka nożna! Ta nietypowa matematyka to sposób na tworzenie rzeczowników złożonych. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć.

Środki transportu i podróżowanie – słownictwo czeskie

Ci, którzy byli kiedyś w Czechach, są zazwyczaj jednomyślni: warto się tam wybrać choć raz w życiu. Zanim jednak zaczniesz się pakować lub na dobre się rozmarzysz, przypomnij sobie podstawowe słownictwo.

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. ...
  7. 39
Zdjęcia: Getty Images
Wszystkie kursy językowe