Remont mieszkania – włoskie słownictwo z tej kategorii

Może nie powiemy Ci w dzisiejszym artykule, jak przeprowadzić remont krok po kroku, ale za to pomożemy zwiększyć komunikatywność. Sprawdź włoskie słownictwo i wzbogać swój warsztat językowy.

Angielskie słowotwórstwo - zasady i wskazówki

Skąd się biorą angielskie słowa? Poznaj zasady i wskazówki, dzięki którym rozwiniesz świadomość językową i nauczysz się nowych sposobów tworzenia wyrazów.

Ukraińskie zwroty przydatne w życiu codziennym – które z nich warto znać?

W życiu codziennym spotykasz osoby z ukraińskim akcentem, ale nie wiesz, jak się porozumieć? JOto słownictwo, które sprawdzi się podczas pierwszych spotkań.

Pozytywne i negatywne cechy charakteru w języku włoskim

Aby opisać czyjś charakter, musisz najpierw poznać pozytywne i negatywne cechy charakteru. Sprawdź je w języku włoskim!

Egzamin ósmoklasisty z matematyki – lista kluczowych zagadnień

W przypadku egzaminu ósmoklasisty niezwykle istotne są praktyczne umiejętności. Jak je trenować? Oto nasza top lista zagadnień, które warto powtórzyć na chwilę przed egzaminem.

Wyrażenia czasowe w języku angielskim dla początkujących i zaawansowanych – poznaj je!

Time. W języku angielskim można wyrazić czas na różne sposoby. Czy znasz je wszystkie? Przybliżamy przydatne wyrażenia dla osób początkujących i zaawansowanych.

Jak po angielsku chwalić i prawić komplementy?

Słowa uznania, czyli miód dla naszych uszu. W dzisiejszym artykule przedstawiamy pięć sposobów, dzięki którym komplementowanie wejdzie Ci w krew.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki – jak zaplanować powtórki materiału?

Matematyka na egzaminie ósmoklasisty to wymóg, nie możliwość. Jak w związku z tym zaplanować powtórki materiału? Spieszymy z pomocą!

Słownictwo czy gramatyka – co jest ważniejsze na maturze rozszerzonej z angielskiego?

Słownictwo czy gramatyka – co jest ważniejsze? To odwieczne pytanie maturzysty, które paradoksalnie staje się tym trudniejsze, im wyższy jest poziom zaawansowania. Przedstawiamy kilka scenariuszy działań wraz z możliwymi skutkami.

Włoska interpunkcja – najważniejsze zasady, które warto znać!

Zastanawiasz się, czego brakuje Twoim wypowiedziom pisemnym? Być może odpowiedzią jest... interpunkcja. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najważniejsze zasady w języku włoskim.

Epoki literackie - szybka powtórka do matury z języka polskiego

Przystępujesz do matury i zastanawiasz się, co warto wiedzieć na temat poszczególnych epok literackich? Pomimo że na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi - przygotowaliśmy dla Ciebie kilka powtórkowych pytań z języka polskiego. Sprawdź, czy znasz odpowiedzi.

Interpretacja porównawcza na rozszerzonej maturze z języka polskiego – jak poprawnie ją napisać?

Zastanawiasz się, jak poprawnie napisać wypracowanie na maturze rozszerzonej? Sprawdź, jak sobie pomóc, aby stanąć na wysokości zadania.

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. ...
  7. 39
Zdjęcia: Getty Images
Wszystkie kursy językowe