Tradycyjne a uproszczone pismo chińskie – różnice i podobieństwa

Te wszystkie szlaczki i znaczki to dla Ciebie totalna chińszczyzna? Poznaj podstawowe różnice między pismem tradycyjnym a uproszczonym oraz dowiedz się, co je łączy. Przeczytaj niniejszy artykuł.

Jak robić notatki językowe, które działają? Sposoby na naukę

Odnosisz wrażenie, że to zwykłe zapisywanie, które tylko utrudnia naukę? Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak tworzyć notatki językowe, na których możesz polegać.

Anglicyzmy i zapożyczenia w języku niemieckim

Niemiecki i angielski w jednym? To możliwe dzięki zapożyczeniom wyniesionym z najbardziej popularnego języka na świecie. Sprawdź, czy znasz wszystkie przykłady i poszerz swoją listę anglicyzmów.

Przydatne zwroty wakacyjne w języku hiszpańskim

Słońce w pełni i beztroska. Czas na zabawę, sjestę i na plażę. Brzmi znajomo? Jeśli wybierasz się do Hiszpanii - poznaj przydatne zwroty wakacyjne.

Przysłówki w języku rosyjskim

Wszyscy mówią, że nauka przysłówków w języku rosyjskim to prościzna, ale Ty masz mętlik w głowie? Chcesz je uporządkować? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł!

Najpopularniejsze idiomy w języku angielskim

Każde wyrażenie idiomatyczne ma coś innego do przekazania i składa się ze słów, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą żadnego związku. Czy na pewno? Odpowiadamy na to pytanie w artykule!

Zdrobnienia w języku niemieckim

Jak tworzyć zdrobnienia w języku niemieckim? Dowiesz się z niniejszego artykułu.

5 największych błędów popełnianych podczas nauki języka obcego

Sprawdź, czy nie popełniasz jednego z pięciu największych błędów. Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i dowiedz się, czego na pewno unikać podczas nauki.

Wakacje w Chorwacji – jakie zwroty powinieneś znać?

Cokolwiek sprawia, że marzą Ci się wczasy w Chorwacji, przyda się elementarna znajomość języka. Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się, jakie zwroty powinieneś znać.

Jak zaplanować naukę do matury z matematyki?

Choć opinie się podzielone, matematyka wciąż jest obowiązkowa na maturze i dlatego nie warto dywagować. Zamiast tego przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i skup się na tym, jak zaplanować naukę, by zdać egzamin dojrzałości śpiewająco.

Przywitania i pożegnania w języku włoskim

Co by było, gdyby na Twojej drodze stanęła oszałamiająco piękna Monica Bellucci? Przede wszystkim wypadałoby się przywitać. Tylko jak..? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Wszystko o tłumaczeniu konsekutywnym

Poznaj jedną z metod przekładu ustnego i dowiedz się, czym się różni tłumaczenie konsekutywne od symultanicznego. Sprawdź, czy ciągnie Cię do zawodu tłumacza!

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. ...
  7. 29
Wszystkie kursy językowe