Nauka języka poprzez wymianę językową

Czym jest? Na czym polega? Jakie są jej zalety i gdzie szukać partnerów?

Jak wyglądają lekcje języka angielskiego w szkole podstawowej

Szkoła podstawowa ma obowiązek zapewnić przynajmniej dwie godziny angielskiego tygodniowo. Czy zastanawiałeś się, kiedyś, jak właściwie wyglądają lekcje języka angielskiego w szkole podstawowej?

Jak najlepiej spędzić ostatnie dni wakacji

Jeśli brak Ci pomysłów, co zrobić, spieszymy na ratunek!

Złote zasady nauki języków za granicą

Nauka języków za granicą jest o wiele prostsza i bardziej efektywna, jeśli przygotujesz się do niej, będąc jeszcze w domu.

Polecane darmowe aplikacje do nauki języków obcych | ProfiLingua

Nauka języka nigdy nie była łatwiejsza! Dzięki wykorzystaniu darmowych aplikacji bez problemu możesz podnieść kompetencje językowe w ekspresowym tempie!

Angielski na wakacjach - niezbędne zwroty i słownictwo na zagranicznych wyjazdach | ProfiLingua

Planujesz wyjechać na wakacje, ale obawiasz się bariery komunikacyjnej? By poznać zwroty i słownictwo przydatne na zagranicznych wyjazdach - zapoznaj się z językowym poradnikiem!

Fiszki niemieckie - skuteczna metoda nauki słówek | ProfiLingua

Szukasz sposobu, by szybko nauczyć się języka niemieckiego? Spróbuj, korzystając z fiszek niemieckich! Podpowiadamy, na czym to polega i jak je przygotować.

Jak nauczyć się angielskiego - skuteczne metody nauki języków obcych | ProfiLingua

Chcesz rozpocząć naukę języka obcego, ale nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiadamy, jak uczyć się, by nauka języka angielskiego była przyjemna i skuteczna?

Rosyjski alfabet - ściąga z pisania i wymowy | ProfiLingua

Cyrylica - rosyjski alfabet, bo o nim mowa, znowu cieszy się zainteresowaniem. Czy jest trudny?

Jak napisać CV po angielsku?

Jak napisać CV po angielsku? Jakich zwrotów użyć i na co zwrócić uwagę? Pokazujemy, jak przedstawić siebie, by zainteresować pracodawcę i zrobić to bezbłędnie w języku angielskim.

Język w cv? - sprawdź swój poziom angielskiego

Czy wiesz, jaki jest Twój poziom znajomości języka? Tworzysz właśnie CV, ale nie wiesz, w jakim stopniu opanowałeś dany język? A2, B1 czy może C2? Początkujący, czy zaawansowany? Sprawdź, jaki dobrze zdefiniować swój poziom!

List po angielsku - przykłady i przydatne zwroty | ProfiLingua

Chcesz dowiedzieć się, jak napisać list formalny po angielsku? Warto skorzystać z przydatnych zwrotów i oprzeć się na przykładach pokazujących, jak zrobić to poprawnie w języku angielskim.

Jak napisać list formalny po angielsku?

Chcesz napisać list po angielsku, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przeczytaj artykuł i zapoznaj się z podstawowymi i najbrzydziej przydatnymi zwrotami.

Czasy przeszłe po angielsku dla początkujących

Czasy przeszłe. Do swobodnej komunikacji w codziennych sytuacjach potrzebne będą Ci na pewno dwa z nich: Past Simple oraz Past Continuous.

Czasy teraźniejsze po angielsku dla początkujących

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy słyszysz “angielski”? Czasy, prawda? To zagadnienie, które spędza sen z powiek niejednej osobie uczącej się angielskiego. Zacznijmy od podstaw!

Nowoczesne technologie w edukacji

Badacze podkreślają, że wykorzystanie nowoczesnych technologii ułatwia i – co równie ważne – pomaga w przyspieszeniu powtarzania wiedzy i umiejętności, a także pozwala na zwiększenie liczby materiałów wideo wykorzystywanych w nauce.

Jak rozmawiać z dzieckiem

Rozmowa z dzieckiem jest wymagająca, niezależnie od tego w jakim ono jest wieku. Jednak moment, w którym dziecko wychodzi poza domowe ognisko, staje się dla rodzica początkiem labiryntu, przez który musi się przebić, by zrozumieć nowy świat swojego malucha.

Nauka przez zabawę

Najlepszym sposobem, by rozbudzić w dziecku pasję do nauki, jest skojarzenie jej z czymś „fajnym”, z rozrywką i dobrą zabawą. Podpowiadamy, jakie gry i zabawy można potraktować jako pomoc dydaktyczną.

Egzaminy dla najmłodszych

Egzaminy nie są wyłącznie domeną dorosłych. Podchodzą do nich coraz młodsi uczniowie. To, co jeszcze niedawno było nowością i budziło obawy, okazało się strzałem w dziesiątkę!

Języki obce dla najmłodszych. Jak i kiedy?

Kiedy pojawia się pierwsza myśl związana z nauką języków obcych maluchów, rodzice zadają sobie wiele pytań: Czy warto zaczynać wcześnie? Jeśli tak, to kiedy najlepiej? Jakie metody są najskuteczniejsze? Odpowiadamy na nie w artykule!

Nauka języka obcego w domu

Czy jako rodzice możemy wpłynąć na tempo, w jakim nasze dzieci uczą się języka obcego oraz na jakość tego procesu? Podpowiadamy, co oprócz wyboru właściwej szkoły językowej możemy zrobić, aby wspomóc nasze pociechy w rozwoju lingwistycznych umiejętności?

Strona:
  1. 1
  2. ...
  3. 7
  4. 8
  5. 9
  6. 10
  7. 11
Zdjęcia: Getty Images
Wszystkie kursy językowe