Angielskie łamańce językowe – czy umiesz je przeczytać?

W czasie suszy szosa sucha. Poznaj angielskie tongue twisters i przekonaj się, czy umiesz je przeczytać.

Ubrania po włosku – poznaj nowe słownictwo

Sprawdź, jak nazywają się Twoje ulubione ubrania po włosku. Przeczytaj artykuł i poznaj nowe słownictwo.

Czym są kolokacje w języku angielskim?

Take a photo czy make a photo? Które połączenie jest poprawne i dlaczego? Przeczytaj dzisiejszy artykuł, a dowiesz się, czym są kolokacje w języku angielskim.

Zakupy na targu – owoce i warzywa po niemiecku

Wybierasz się na niemiecki targ i masz ochotę na owoce i warzywa? W dzisiejszym artykule odsłaniamy podstawowe słownictwo, które ułatwi kontakt ze sprzedawcą i uprzyjemni zakupy.

Wizyta w wesołym miasteczku – słownictwo angielskie z tej kategorii

Jak może wyglądać typowa wizyta w lunaparku? W dzisiejszym artykule prezentujemy angielskie słownictwo.

Kurs językowy dla studenta – czym kierować się przy jego wyborze i na jaki język opłaca się postawić?

Czym się kierować przy wyborze kursu językowego dla studenta i na jaki język opłaca się postawić? Podpowiadamy w tym artykule.

Dane osobowe po angielsku – uzupełniamy urzędowy formularz

Przeraża Cię myśl o uzupełnianiu urzędowego formularzu w języku obcym? Uspokajamy i podpowiadamy, jakie słownictwo warto znać. W dzisiejszym artykule poznasz dane osobowe po angielsku.

Państwo i społeczeństwo – włoskie słownictwo tematyczne

Jaki ustrój polityczny obowiązuje we Włoszech i jak nazywa się po włosku? W tym artykule odkrywamy państwo i społeczeństwo oraz poszerzamy zasób słownictwa.

Wizyta na poczcie – czeskie słownictwo i przydatne wyrażenia

Zanim udasz się na pocztę, sprawdź słownictwo oraz przydatne wyrażenia. W dzisiejszym artykule czeskie klimaty.

Edukacja na uniwersytecie i studenckie życie – poznaj angielskie słownictwo z tej kategorii

Studia to etap edukacji i całkowicie nowy rozdział w życiu. Jak zatem wygląda nauka na uniwersytecie i studenckie życie?

Jakie metody nauczania języka obcego są najbardziej skuteczne u dzieci w wieku przedszkolnym?

Dzieci w wieku przedszkolnym to prawdziwi odkrywcy i wierni naśladowcy, którym z łatwością przychodzi uczenie się nowych rzeczy. Jakie metody nauczania języka obcego są najbardziej skuteczne?

Portugalska kuchnia – jakich dań warto spróbować podczas wizyty w tym kraju?

Koniecznie ich skosztuj, jeśli nie miałeś jeszcze okazji zasmakować portugalskiej kuchni. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakich specjałów warto spróbować podczas pobytu na miejscu.

Jak mówić po włosku o swoich uczuciach oraz emocjach?

Czy wiesz, jak mówić po włosku o uczuciach oraz emocjach? Przeczytaj dzisiejszy artykuł.

Pogoda i klimat – niemieckie słownictwo tematyczne

Jeśli nie wiesz, co powiedzieć, kiedy zapada niezręczna cisza, ułatw sobie konwersację prostym tematem. W dzisiejszym artykule będzie o pogodzie i klimacie po niemiecku.

Halloween w USA – sprawdź zwyczaje oraz słownictwo i wyrażenia związane z tym dniem

Halloween, czyli jedno z najpopularniejszych świąt w Stanach Zjednoczonych, za którym kryją się konkretne zwyczaje.

Dzień Wszystkich Świętych w Hiszpanii - poznaj związane z tym zwyczaje i tradycje

Czy znasz dokładne różnice między Dniem Wszystkich Świętych w Hiszpanii a w Polsce? Sprawdź je razem z nami!

List motywacyjny po niemiecku – jak go napisać, aby zaciekawić pracodawcę?

Myślisz, że list motywacyjny wyszedł już z mody i zazwyczaj trafia do kosza? To błąd! Anschreiben to dla niemieckiego pracodawcy cenne źródło informacji. Jak zatem go napisać?

Rozmowa kwalifikacyjna po francusku – najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Pochwaliłeś się w CV znajomością języka romańskiego? W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej rekruter może zadać Ci kilka pytań po francusku, więc spieszymy z pomocą. Sprawdź nasze najpopularniejsze pytania oraz odpowiedzi, które ułatwią Ci przygotowania.

Zasady interpunkcji w języku hiszpańskim – co warto wiedzieć na ich temat?

Przeglądasz prasę i dostrzegasz odwrócone znaki. Co to jest i dlaczego wygląda inaczej niż w języku polskim? Przeczytaj dzisiejszy artykuł o interpunkcji w języku hiszpańskim.

Wizyta u lekarza – norweskie słownictwo dotyczące zdrowia

Wizyta u lekarza to jedna z tych sytuacji, które mogą się przydarzyć każdemu. Przeczytaj artykuł i sprawdź pomocne słownictwo. Tym razem bierzemy pod lupę norweski.

Angielskie słówka i idiomy związane z jesienią – poznaj je!

Za oknem szaroburo, a przed Tobą nauka angielskiego? Wcale nie musi być nudno! Wykorzystaj jesienne klimaty, aby poznać nowe idiomy.

Falsi amici – „fałszywi przyjaciele” w języku włoskim

Porozumiewasz się w kilku językach obcych? Jeden z nich to włoski? Sprawdź, czy znasz prawdziwy sens słów, które tylko wyglądają znajomo.

Jak wykorzystywać mapy myśli w nauce języka obcego?

Dobre notatki to połowa sukcesu. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak uczyć się języków obcych przy pomocy mind mappingu.

Co znajduje się w plecaku szkolnym? Poznaj niemieckie słownictwo z tej kategorii

Der Taschenrechner, das Heft, die Mappe. Czy wiesz, co się kryje za tymi słowami? Przeczy-taj dzisiejszy artykuł i sprawdź zawartość plecaka szkolnego.

Wizyta w zoo - nazwy zwierząt po portugalsku

Kochasz zwierzęta i najchętniej wszystkie byś przygarnął do swojego domu? Przenieś się razem z nami do ogrodu zoologicznego i odkryj nazwy zwierząt po portugalsku.

Nazwy przedmiotów szkolnych po hiszpańsku – poznaj słownictwo z tej tematyki

Przeczytaj dzisiejszy artykuł i dowiedz się, jak wygląda system edukacyjny w Hiszpanii. Poznaj nazwy swoich ulubionych przedmiotów szkolnych i poszerz słownictwo z tej tematyki.

Planer do nauki języka obcego – czy warto w niego zainwestować?

Obowiązków nie ubywa, a czasu coraz mniej? Nie pamiętasz już, czego miałeś się wczoraj nauczyć? Pomyśl o planerze językowym. W dzisiejszym artykule odpowiadamy, czy warto w niego zainwestować.

Lagom i fika – szwedzki sposób na udane życie

Każdy powód jest dobry, aby docenić to, co masz. Jak się okazuje, Szwedzi są w tym mistrzami i możemy się od nich sporo nauczyć. Dowiedz się, co się kryje za słowami lagom i fika.

Opis obrazka po niemiecku – jakich słówek i wyrażeń należy używać

Kto jest na obrazku? Gdzie jest? Co robi? Opis ilustracji to jedno z najważniejszych zadań pojawiających się na maturze ustnej. Dowiedz się, jakich słówek i wyrażeń należy używać w języku niemieckim.

Jak w języku włoskim mówić o stanie swojego zdrowia?

Dowiedz się, jak w języku włoskim mówić o stanie swojego zdrowia. Poznaj podstawowe słownictwo i popularne cytaty oraz ich znaczenie.

Francuskie przysłowia i powiedzenia, o których warto wiedzieć

O czym żywo dyskutują Francuzi? W dzisiejszym artykule prezentujemy niektóre złote myśli. Dowiedz się, jakie proverbes i dictons warto znać.

Pobyt w hotelu i wizyta w restauracji – jakie zwroty po rosyjsku warto znać?

Pakujesz walizki i wybierasz się do jednego z najbardziej tajemniczych i fascynujących krajów - Rosji. Poznaj zwroty, które przydadzą się podczas pobytu w hotelu i w trakcie wizyty w restauracji.

Najpopularniejsze angielskie słowa, które brzmią podobnie jak polskie, jednak mają inne znaczenie

Czy mówiąc "sympathetic", ktoś ma na myśli coś sympatycznego? Dlaczego "academic" to nie studencki akademik? Jeśli chcesz uniknąć faux pas, koniecznie zapoznaj się z listą słówek, które brzmią podobnie jak polskie, ale mają inne znaczenie.

Popularne włoskie piosenki, dzięki którym poszerzysz słownictwo

Włosi mogą się pochwalić wieloma talentami muzycznymi. Jeśli więc chcesz poszerzyć włoskie słownictwo, odkryj z nami popularne "canzoni". W artykule przedstawiamy niektóre z nich.

Nasze zainteresowania a rozwój kompetencji językowych – jaka występuje między nimi zależność?

Jeśli język obcy kojarzy Ci się tylko z dyscypliną i monotonią, to nic dziwnego, że zwlekasz z nauką. Najwyższy czas to zmienić! Dowiedz się, jak rozwijać kompetencje językowe dzięki swoim zainteresowaniom.

Język portugalski – poznaj słownictwo związane z relacjami rodzinnymi

Mówi się, że Portugalczycy są oddani rodzinie i najwięcej czasu poświęcają najbliższym. Dlatego poznanie membros da família powinno się znaleźć na górze Twojej listy priorytetów.

Binomials w języku angielskim - co to takiego?

Podobno jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. To ile jest warta jedna para słów? Odkryj dwuczłonowe wyrażenia i mów o tym, co istotne bez niepotrzebnego komplikowania.

Dyscypliny sportowe po włosku – wiedza nie tylko dla fanów Igrzysk Olimpijskich

Z nami odkryjesz najważniejsze dyscypliny sportowe i nawet się nie zgrzejesz. Zabierzemy Cię we włoskie realia i podzielimy informacjami przydatnymi nie tylko dla fanów sportowych emocji.

Zawody i miejsca pracy – poznaj podstawowe słownictwo francuskie z tej kategorii

Je suis l’architecte czy je suis architecte? Odpowiedź na to pytanie i nie tylko znajdziesz w tym artykule, z którego dowiesz się, jak mówić o swoim miejscu pracy.

Zwroty grzecznościowe w czeskim – poznaj je

Przepraszam, proszę, dziękuję. Trzy magiczne słowa, które wpajane są nam od dziecka. Jak te i inne brzmią w języku czeskim?

W jakich branżach przydaje się znajomość języka niderlandzkiego?

Znasz język niderlandzki? W jakich branżach może Ci się przydać szczególnie? Odpowiadamy w tym artykule.

Jak w języku hiszpańskim opowiadać o swoich zainteresowaniach?

Wszyscy uwielbiają mówić o swoich zainteresowaniach i pasjach, ale czy wiesz, jak to powiedzieć w języku hiszpańskim? Poznaj przykładowe konstrukcje i przy okazji poszerz zasób słownictwa.

Ciekawostki o języku norweskim – poznaj je!

Norweski kryje w sobie sporo tajemnic. Która ciekawostka zadziwi Cię najbardziej? Przeczytaj dzisiejszy artykuł i przekonaj się!

Powrót uczniów do szkół - sprawdź włoskie słownictwo z tej kategorii

Wrzesień nieuchronnie kojarzy się z końcem lata, beztroski i co za tym idzie – dłuższych wakacji. Jednak we Włoszech nie wszystko wygląda tak samo. Sprawdź szczegóły w dzisiejszym artykule!

Poszerzamy zasób słownictwa – poznaj synonimy popularnych angielskich przymiotników

„You is smart. You is kind. You is important” – to słynny cytat zaczerpnięty z amerykańskiego filmu. Jak można powiedzieć to inaczej?

List i pocztówka z wakacji po portugalsku – przydatne wyrażenia

Skąpana w słońcu Portugalia oferuje dużo atrakcji, dlatego nieważne, które miasta aktualnie odwiedzasz. Każda okazja jest dobra, aby przesłać ciepłe pozdrowienia. Jak to zrobić? Poznaj przydatne wyrażenia.

Kwantyfikatory, czyli określniki ilości w języku angielskim. Jak je poprawnie stosować?

Dużo, mało, trochę, a może niewiele…? Poznaj popularne kwantyfikatory w języku angielskim i dowiedz się, jak je poprawnie stosować.

Jakie przyimki w języku włoskim warto znać?

Nie występują samodzielnie, ale są towarzyskie i łączą się z innymi częściami mowy. Choć wydają się mało znaczące, potrafią zmienić sens wypowiedzi. Mowa oczywiście o przyimkach. Jakie warto znać w języku włoskim?

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. ...
  8. 11
Zdjęcia: Getty Images
Wszystkie kursy językowe