Podróżowanie pociągiem, autobusem i metrem – podstawowe francuskie zwroty

Jak się poruszać po mieście? Dowiedz się więcej i sprawdź, jak wygląda podróżowanie pociągiem, autobusem czy metrem po francusku.

Jak poradzić sobie z czytaniem ze zrozumieniem na maturze z polskiego?

Zdajesz maturę podstawową z języka polskiego i chcesz poznać receptę na sukces? Sprawdź, co zrobić, aby poradzić sobie z czytaniem ze zrozumieniem.

Najczęściej popełniane błędy na egzaminie ósmoklasisty – sprawdź, na co uważać!

Ósmoklasisto, tych błędów lepiej nie popełniać! W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na co uważać.

Wielkanoc w Niemczech – najpopularniejsze zwyczaje i tradycje

Myślisz, że wiesz już wszystko o zwyczajach wielkanocnych na świecie? Oto najpopularniejsze zwyczaje i tradycje w Niemczech, które mogą Cię zaskoczyć!

Wielkanocne tradycje rodem ze Skandynawii – co warto o nich wiedzieć?

Wciągająca lektura z dreszczykiem emocji, anonimowy liścik i odwiedzanie okolicznych domów. Kto by pomyślał, że to wielkanocne tradycje w malowniczej Skandynawii?

Wiosenne porządki w ogrodzie – poznaj nowe słownictwo niemieckie

Wraz z nadejściem wiosny cała przyroda budzi się do życia. Poznaj nowe słownictwo niemieckie i poczuj się jak w prawdziwym ogrodzie!

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego – jakie lektury trzeba znać?

Jeśli zależy Ci na dobrym wyniku z języka polskiego, lepiej nie zwlekaj i sprawdź, jakie lektury trzeba znać. Zaczynamy!

Jak uczyć Ukraińców języka polskiego?

Chcesz podać komuś pomocną dłoń, a może jesteś lektorem? Jedną z form pomocy jest prowadzenie zajęć z języka polskiego. Sprawdź, jak uczyć Ukraińców i jak pomóc im odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Angielskie idiomy, przysłowia i wyrażenia związane z wiosną

Kwitnąca zieleń, ptasie powroty i coraz cieplejsze dni. Wiele osób uważa, że wiosna to najlepsza pora roku, a Ty? Sprawdź, z czym można połączyć słowo spring i dodaj do swojego słownika kolejne angielskie idiomy, przysłowia oraz wyrażenia.

Najczęstsze błędy na maturze z języka polskiego – sprawdź, na co uważać!

Błądzić jest rzeczą ludzką, ale na maturze lepiej zachować czujność. W dzisiejszym artykule omawiamy najczęstsze błędy z języka polskiego. Sprawdź, na co uważać!

Zadania z lukami na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego – jak poprawnie je rozwiązywać?

Zadania z lukami przypominają układanie puzzli. Ważne, by wszystkie elementy do siebie pasowały i tworzyły sensowną całość. Tylko jak takie puzzle ułożyć w trakcie egzaminu?

Wizyta w banku lub urzędzie – wyrażenia i przykładowy dialog po hiszpańsku

Zastanawiasz się, jak załatwić niezbędne formalności za granicą? Chcesz się dogadać po hiszpańsku, gdziekolwiek jesteś? Zacznij od słownictwa i zapamiętaj podstawowe wyrażenia.

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. ...
  8. 39
Zdjęcia: Getty Images
Wszystkie kursy językowe