Idiomy w języku angielskim

Idiomatyczny, czyli jaki? Jak podejść do zagadnienia idiomów i co się za nimi kryje? Aby się dowiedzieć, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł.

Sposoby na utrwalenie słówek

Zdarza Ci się, że w trakcie rozmowy nagle zapada cisza, a Ty odnosisz wrażenie, że słówko, o którym myślisz, masz to na końcu języka? O jakie słówko chodzi i co zrobić, by temu zapobiec? Przeczytaj artykuł o sposobach na utrwalenie słówek.

Kiedy zapisać dziecko na kurs języka obcego?

Mały wirtuoz, naukowiec, a może poliglota? W umyśle dorosłego niejeden raz pojawia się pytanie, jaką ścieżkę rozwoju wybrać dla swojego dziecka. Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Jak czytać książki w języku obcym?

Jednym z najlepszych sposobów na wzbogacenie swojego warsztatu językowego jest czytanie książek. Przeczytaj dzisiejszy artykuł i dowiedz się, jak czytać książki w języku obcym.

Jak pisać maile po angielsku?

Logujesz się na pocztę mailową i pośród dziesięciu nowych wiadomości dostajesz dwie obcojęzyczne. Jedną od kuzyna z USA, drugą z działu obsługi w sprawie złożonego zamówienia. Jak na nie odpowiesz? Przeczytaj niniejszy artykuł.

Który z języków azjatyckich jest najłatwiejszy?

O językach Azji Wschodniej krążą wręcz legendy. Jedni twierdzą, że są nie do odróżnienia. Drudzy, że trzeba je polubić i znaleźć coś dla siebie. Sprawdźmy, który z języków azjatyckich jest najłatwiejszy…

Jak przygotować się do pierwszych zajęć z języka obcego?

Przed Tobą pierwsze zajęcia z języka obcego i dopadła Cię trema. Jak się przygotować? Na co zwrócić uwagę? O czym nie zapomnieć? Dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Dwujęzyczność – dlaczego warto znać więcej niż jeden język?

Myśl o dwujęzyczności nie jest ani nowa, ani zaskakująca. Co to tak naprawdę oznacza i dlaczego w obecnych czasach warto znać więcej niż jeden język, dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Jak wykorzystać wakacje do nauki języków obcych?

Lato i edukacja nie idą ze sobą w parze? Chwyć byka za rogi i zadecyduj już teraz, jak wykorzystać wolny czas na naukę języków obcych!

Pułapki językowe w języku angielskim

Wielokrotnie słyszysz, że każdy zna 'English', bo to najprostszy język na świecie. Jednak w Twojej głowie zapala się czerwona lampka i pojawia przekorne pytanie: Really? :-)

Zalety uczęszczania do szkoły językowej

Lepiej w domowym zaciszu czy na zajęciach? Wystarczą własne materiały czy starannie opracowany program? Przeczytaj niniejszy artykuł i poznaj najważniejsze zalety szkoły językowej.

WSiP i ProfiLingua rozpoczęły współpracę z Sensations English

Właśnie rozpoczynamy współpracę z Sensations English – innowacyjną platformą do nauki języka angielskiego wykorzystującą najnowsze materiały wideo dostosowane do różnych poziomów nauczania. Dowiedz się, co sprawia, że jest tak skuteczna!

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. ...
  8. 29
Wszystkie kursy językowe