Odmiana czasownika „być” w języku włoskim

Essere o non essere, è questo il dilemma – tak brzmi słynne pytanie Hamleta. Jednak czy wiesz, jak odmienić essere w czasie teraźniejszym? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odmianę „być” w języku włoskim.

Jakich języków warto się uczyć chcąc podróżować po Europie?

Jeśli chcesz podróżować, języki obce to Twoja karta atutowa. Weźmy pod lupę Europę na dobry początek. Dowiedz się, jakich języków warto się uczyć, kiedy planujesz podróż swoich marzeń.

Hiszpański a meksykański – różnice

Myślałeś, że znasz hiszpański do czasu, gdy Latynoamerykanin zamienił z Tobą kilka słów? Teraz masz w głowie totalny meksyk i nie wiesz, od czego zacząć naukę. Na szczęście przygotowaliśmy dla Ciebie cenne wskazówki.

Typy odmian czasowników niemieckich

Czasowniki główne, modalne, a może posiłkowe? Co się kryje pod pojęciem „typy odmian czasowników”? Odsłaniamy przed Tobą kolejne zasady i dzielimy wskazówkami.

Jak przygotować się do matury z angielskiego?

Egzamin dojrzałości i język obcy.. pocieszasz się, że coś tam wiesz i jakoś to będzie? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, co zrobić, aby przygotować się do matury z angielskiego jak najlepiej!

Tworzenie liczby mnogiej rzeczowników w języku włoskim

Francesco przygotowuje jedną, a może kilka kaw? Jeśli więcej, jak to powiedzieć? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak tworzy się liczbę mnogą rzeczowników w języku włoskim.

Dlaczego wciąż nie znasz języka obcego? Przeszkody w nauce

Co się stało, że nauka języka poszła w zapomnienie? Co tak naprawdę stoi na przeszkodzie w płynnej komunikacji? Przeczytaj dzisiejszy artykuł i sprawdź, która sytuacja najlepiej do Ciebie pasuje.

Czy poprawność gramatyczna ma znaczenie w rozmowach w języku obcym?

Dla wielu gramatyka to koszmar na jawie. W końcu chyba najważniejsza jest sama komunikacja, prawda? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Nie taka strona bierna straszna jak ją malują

Czasownik „to be” w roli rozbójnika, a może.. Pokażemy Wam, że strona bierna jest prosta, logiczna i wcale nie taka strona bierna straszna, jak ją malują!

Korzyści płynące z korepetycji

Jak reagujesz na słowo „korepetycje”? Kojarzą Ci się ze wsparciem czy z nadrabianiem zaległości? Z mile spędzonym czasem czy z obowiązkiem i nudą? W dzisiejszym artykule pokażemy Ci, że korepetycje to komfort, dobra zabawa i... forma wyróżnienia!

Tony w języku chińskim – ile ich jest i jak na siebie działają?

Wiemy, że emocje zabarwiają wypowiedź i sprawiają, że neutralne zdanie nabiera pozytywnego lub negatywnego wydźwięku. Co gdyby inny ton całkowicie zmieniał znaczenie słowa? Witamy w świecie chińskich tonów!

Terminy hotelarskie po niemiecku – niezbędnik turysty

Wakacje tuż za pasem, a Ty tęsknisz za wyjazdem w rejony niemieckojęzyczne? W dzisiejszym artykule znajdziesz terminy hotelarskie, które dla ułatwienia zostały pogrupowane tematycznie. Skorzystaj z

Strona:
  1. 1
  2. ...
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. ...
  9. 29
Wszystkie kursy językowe