Kochasz mangę, zajadasz się sushi, a w wolnych chwilach tworzysz origami lub wskakujesz na matę, żeby trenować karate albo aikido? Jeśli tak jak my uważasz, że japońska kultura jest barwna, wyrazista i nie da się koło niej przejść obojętnie, mamy coś, co Ci się spodoba. Oto lista japońskich seriali dostępnych na Netflixie, które warto zobaczyć!

Switched

Ayumi, japońska nastolatka, jest świadkiem samobójstwa popełnionego przez jej zazdrosną koleżankę Zenko Umine. Sama także traci przytomność, a kiedy ją odzyskuje, ze zdumieniem odkrywa, że ona i Zenko zamieniły się ciałami. Umine bez skrupułów przejmuje nie tylko ciało, ale także życie i ukochanego chłopaka Ayumi.

Akcja serialu opowiada o perypetiach związanych z tą sytuacją, a także porusza tematy dotyczące depresji i niepokoju, które  doprowadziły młodą Japonkę do podjęcia tak dramatycznego kroku.

 

Erased

Bohaterem serialu jest Satoru Fujinuma, młodzieniec, który posiada niezwykłą umiejętność. Pozwala mu ona na cofnięcie się o kilka chwil w czasie, tuż przed wydarzeniami zagrażającymi jego życiu, aby im zapobiec. Kiedy jego matka zostaje zamordowana przez nieznanego sprawcę, Satoru niespodziewanie przenosi się aż 18 lat wstecz.

Jako uczeń szkoły podstawowej Satoru ma szansę nie tylko ocalić swoją matkę, ale także zapobiec porwaniu, które zakończyło się śmiercią trójki jego przyjaciół z dzieciństwa. Czy uda mu się tego dokonać?

 

Good Morning Call

Nastoletnia Nao Yoshikawa rozpoczyna samodzielne mieszkanie w mieście, kiedy jej rodzice zmuszeni są do powrotu na wieś, aby zająć się rodzinnym gospodarstwem. Jednakże bohaterka odkrywa wkrótce, że została ofiarą żartu i będzie musiała dzielić swoje nowe lokum z najpopularniejszym chłopakiem w swojej szkole. Hisashi, jej nowy współlokator, zgadza się dzielić z nią koszty wynajmu i tak zaczyna się romantyczna historia, pełna zabawnych perypetii.

 

Midnight Diner: Tokyo Stories

Akcja serialu toczy się w pewnej niepozornej restauracji o ograniczonym menu. Spotykają się tam przedstawiciele przeróżnych warstw społecznych, przychodzi pewna grupa stałych klientów, pojawiają się też przypadkowe postaci. Właścicielem, kucharzem, kelnerem i barmanem jest ta sama osoba, zwana “Mistrzem”. Na życzenie klientów Mistrz zgadza się przygotowywać dania niewchodzące w skład menu, pod warunkiem jednak, że nie są one zbyt skomplikowane i ma pod ręką wszystkie niezbędne składniki.

Każdy odcinek poświęcony jest jednemu bohaterowi, dla którego mistrz gotuje. Oglądając serial, otrzymujemy lekcję filozofii, garść dobrych rad i sporo informacji o kulturze i kuchni Japonii.

 

Million Yen Women

Shin Michima jest niespełnionym pisarzem. Mieszka w domu z pięcioma bardzo różnymi kobietami: wielbicielką kawy, miłośniczką czarnej herbaty, yogi i dobrych książek, uprzejmą zwolenniczką zielonej herbaty, uczennicą liceum, która kocha sok z aceroli. Piąta jest entuzjastką mleka.

Każda z nich płaci Shinowi milion yenów miesięcznie za czynsz i rachunki, czyli około 30 razy więcej, niż wynosi normalna stawka. Michima i kobiety mają wiele zasad, których należy przestrzegać, choć nie zawsze są one zrozumiałe dla osób z zewnątrz...

 

Interesuje Cię nauka japońskiego? Sprawdź nasze kursy! Wypełnij formularz i przekonaj się, dlaczego szkoła ProfiLingua to trafny wybór!

 

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.