Jak wygląda matura ustna z języka angielskiego?

Czy wiesz, jak wygląda ustny egzamin z języka angielskiego? Przeczytaj artykuł, jeśli chcesz zdać i wystrzegać się najczęstszych błędów.

Jakie są poziomy angielskiego?

Czy potrafisz określić swój poziom znajomości angielskiego? Sprawdź swój poziom i dowiedz się, na jakim poziomie jesteś wg skali CEFR.

Jak sprawić by Twoje dziecko polubiło naukę języka angielskiego?

Języki obce są przyswajane przez dzieci wyjątkowo szybko. Poznaj sposoby, by Twoje dziecko łatwiej opanowało i polubiło angielski, łącząc naukę z przyjemnie spędzonym czasem.

10 najczęściej popełnianych błędów w nauce języka angielskiego

Jeśli odnosisz wrażenie, że nauka języka nie idzie Ci łatwo- sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z najczęstszych błędów w nauce języka obcego.

Brytyjski i amerykański angielski - podstawowe różnice

Czy wiesz, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi odmianami języka angielskiego oraz skąd się one wzięły? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się więcej!

Jak przygotować się do wyjazdu za granicę/do wakacji za granicą?

Czeka Cię urlop za granicą i martwisz się, czy poradzisz sobie z komunikacją w języku obcym? Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej przygotować się do wyjazdu, przeczytaj nasz poradnik.

Bariera językowa - jak ją przełamać?

Jak przełamać barierę językową i komunikować się swobodnie w języku angielskim, niemieckim lub francuskim?

Jak wybrać kurs maturalny z matematyki?

Chcesz rozpocząć kurs przygotowujący do matury 2020 z matematyki, ale nie wiesz, jak go wybrać? Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Prawo, medycyna, psychologia czy informatyka.. Jakie przedmioty musisz zdawać na maturze, by dostać się na wymarzony kierunek studiów?

Przygotowania do matury z matematyki – samemu czy w grupie?

Chcesz rozpocząć naukę do matury? Nie wiesz, czy lepsza będzie samodzielna praca, czy nauka w górze? Zapoznaj się z wpisem i spraw, by nauka była efektywna!

Jak uczyć się do matury z matematyki? Kursy maturalne, czy samodzielna praca?

Chcesz zdać maturę jak najlepiej? Już dziś dowiedz się, jak uczyć się do matury, by osiągnąć sukces w maju 2020!

Kiedy matura z matematyki jest nieważna lub niezdana?

Dowiedz się, kiedy matura może zostać unieważniona. Poznaj zasady, których należy przestrzegać, podchodząc do egzaminu dojrzałości w maju 2020.

Co i jak jest oceniane na maturze?

Przeczytaj artykuł i poznaj zasady oceniania prac maturalnych. Dowiedz się, jakimi umiejętnościami wykazać się, by zyskać jak najwięcej punktów i zdać maturę.

Co zrobić, żeby zdać maturę z matematyki?

Matura z matematyki 2020- co może pojawić się w arkuszu i jak przygotować się do egzaminu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zdać maturę z matematyki!

Jak napisać rozprawkę w języku angielskim?

Chcesz dowiedzieć się, jak napisać rozprawkę po angielsku, by jak najlepiej obronić swoją opinię? Zapoznaj się z artykułem i przekonaj innych do swojej opinii!

Krótka historia języka angielskiego

Czy wiesz, że językiem angielskim posługuje się ponad półtora miliarda ludzi? O to krótka hisotria języka angielskiego.

Nauka angielskiego z YouTube

Wiecie, że możecie uczyć się języka od native speakerów również w domu? Poniżej znajdziecie listę kanałów na YouTube, które pomogą Wam utrwalić wiedzę.

Dlaczego język angielski stał się językiem międzynarodowym?

Jak doszło do tego, że język angielski to język międzynarodowy?

Nauka języka poprzez wymianę językową

Czym jest? Na czym polega? Jakie są jej zalety i gdzie szukać partnerów?

Jak wyglądają lekcje języka angielskiego w szkole podstawowej

Szkoła podstawowa ma obowiązek zapewnić przynajmniej dwie godziny angielskiego tygodniowo. Czy zastanawiałeś się, kiedyś, jak właściwie wyglądają lekcje języka angielskiego w szkole podstawowej?

Jak najlepiej spędzić ostatnie dni wakacji

Jeśli brak Ci pomysłów, co zrobić, spieszymy na ratunek!

Złote zasady nauki języków za granicą

Nauka języków za granicą jest o wiele prostsza i bardziej efektywna, jeśli przygotujesz się do niej, będąc jeszcze w domu.

Polecane darmowe aplikacje do nauki języków obcych | ProfiLingua

Nauka języka nigdy nie była łatwiejsza! Dzięki wykorzystaniu darmowych aplikacji bez problemu możesz podnieść kompetencje językowe w ekspresowym tempie!

Angielski na wakacjach - niezbędne zwroty i słownictwo na zagranicznych wyjazdach | ProfiLingua

Planujesz wyjechać na wakacje, ale obawiasz się bariery komunikacyjnej? By poznać zwroty i słownictwo przydatne na zagranicznych wyjazdach - zapoznaj się z językowym poradnikiem!

Fiszki niemieckie - skuteczna metoda nauki słówek | ProfiLingua

Szukasz sposobu, by szybko nauczyć się języka niemieckiego? Spróbuj, korzystając z fiszek niemieckich! Podpowiadamy, na czym to polega i jak je przygotować.

Jak nauczyć się angielskiego - skuteczne metody nauki języków obcych | ProfiLingua

Chcesz rozpocząć naukę języka obcego, ale nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiadamy, jak uczyć się, by nauka języka angielskiego była przyjemna i skuteczna?

Rosyjski alfabet - ściąga z pisania i wymowy | ProfiLingua

Cyrylica - rosyjski alfabet, bo o nim mowa, znowu cieszy się zainteresowaniem. Czy jest trudny?

Jak napisać CV po angielsku?

Jak napisać CV po angielsku? Jakich zwrotów użyć i na co zwrócić uwagę? Pokazujemy, jak przedstawić siebie, by zainteresować pracodawcę i zrobić to bezbłędnie w języku angielskim.

Język w cv? - sprawdź swój poziom angielskiego

Czy wiesz, jaki jest Twój poziom znajomości języka? Tworzysz właśnie CV, ale nie wiesz, w jakim stopniu opanowałeś dany język? A2, B1 czy może C2? Początkujący, czy zaawansowany? Sprawdź, jaki dobrze zdefiniować swój poziom!

List po angielsku - przykłady i przydatne zwroty | ProfiLingua

Chcesz dowiedzieć się, jak napisać list formalny po angielsku? Warto skorzystać z przydatnych zwrotów i oprzeć się na przykładach pokazujących, jak zrobić to poprawnie w języku angielskim.

Jak napisać list formalny po angielsku?

Chcesz napisać list po angielsku, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przeczytaj artykuł i zapoznaj się z podstawowymi i najbrzydziej przydatnymi zwrotami.

Czasy przeszłe po angielsku dla początkujących

Czasy przeszłe. Do swobodnej komunikacji w codziennych sytuacjach potrzebne będą Ci na pewno dwa z nich: Past Simple oraz Past Continuous.

Czasy teraźniejsze po angielsku dla początkujących

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy słyszysz “angielski”? Czasy, prawda? To zagadnienie, które spędza sen z powiek niejednej osobie uczącej się angielskiego. Zacznijmy od podstaw!

Jak rozmawiać z dzieckiem

Rozmowa z dzieckiem jest wymagająca, niezależnie od tego w jakim ono jest wieku. Jednak moment, w którym dziecko wychodzi poza domowe ognisko, staje się dla rodzica początkiem labiryntu, przez który musi się przebić, by zrozumieć nowy świat swojego malucha.

Nauka przez zabawę

Najlepszym sposobem, by rozbudzić w dziecku pasję do nauki, jest skojarzenie jej z czymś „fajnym”, z rozrywką i dobrą zabawą. Podpowiadamy, jakie gry i zabawy można potraktować jako pomoc dydaktyczną.

Egzaminy dla najmłodszych

Egzaminy nie są wyłącznie domeną dorosłych. Podchodzą do nich coraz młodsi uczniowie. To, co jeszcze niedawno było nowością i budziło obawy, okazało się strzałem w dziesiątkę!

Języki obce dla najmłodszych. Jak i kiedy?

Kiedy pojawia się pierwsza myśl związana z nauką języków obcych maluchów, rodzice zadają sobie wiele pytań: Czy warto zaczynać wcześnie? Jeśli tak, to kiedy najlepiej? Jakie metody są najskuteczniejsze? Odpowiadamy na nie w artykule!

Nauka języka obcego w domu

Czy jako rodzice możemy wpłynąć na tempo, w jakim nasze dzieci uczą się języka obcego oraz na jakość tego procesu? Podpowiadamy, co oprócz wyboru właściwej szkoły językowej możemy zrobić, aby wspomóc nasze pociechy w rozwoju lingwistycznych umiejętności?

Nowoczesne technologie w edukacji

Badacze podkreślają, że wykorzystanie nowoczesnych technologii ułatwia i – co równie ważne – pomaga w przyspieszeniu powtarzania wiedzy i umiejętności, a także pozwala na zwiększenie liczby materiałów wideo wykorzystywanych w nauce.

Strona:
  1. 1
  2. ...
  3. 7
  4. 8
  5. 9
  6. 10
  7. 11
Zdjęcia: Getty Images
Wszystkie kursy językowe